Czym jest COMPAY?

  • COMPAY to serwis pomagający przedsiębiorcom działającym zarówno w internecie jak i handlu tradycyjnym, znaleźć i wybrać operatora płatności bezgotówkowych. Dzięki nam nawiązanie współpracy z operatorem staje się wyborem w pełni świadomym.
  • COMPAY to serwis propagujący rozwój płatności bezgotówkowych. Pomagamy zrozumieć jak funkcjonuje ten rynek w Polsce. 

 

Dlaczego COMPAY?

  • Wybór operatora płatności bezgotówkowych do sklepu, punktu usługowego czy też biznesu internetowego nie jest prosty. Jest to zadanie bardzo czasochłonne, wymagające bezpośredniego kontaktu  z każdym z operatorów, oczekiwania na przesłanie, trudnych do porównania ofert. Postanowiliśmy to zmienić i ułatwić życie przedsiębiorcom – stąd pomysł na COMPAY.

 

Co dajemy?

  • Zestawienie ofert wszystkich operatorów płatności bezgotówkowych w jednym miejscu, z podziałem na operatorów obsługujących transakcje bezgotówkowe dokonywane przez internet oraz specjalizujących się w obsłudze płatności bezgotówkowych dokonywanych w tradycyjnych, naziemnych punktach obsługi.
  • Prezentację oferty w sposób ułatwiający porównanie metod płatności udostępnianych przez operatorów a także poznanie szczegółów współpracy z danym operatorem.
  • Możliwość oszacowania miesięcznych kosztów obsługi płatności bezgotówkowych dla dowolnych założeń finansowych biznesu.
  • Dostęp do bezstronnej bazy wiedzy o metodach i operatorach płatności bezgotówkowych.
  • Informacje o dodatkowych usługach udostępnianych przez operatorów.
  • Wiedzę o sposobie funkcjonowania rynku płatności bezgotówkowych w relacji klient-sklep-operator płatności-dostawca metody płatności.

 

Co planujemy?

Wprowadzając nasz serwis na rynek, już myślimy o kolejnych etapach jego rozwoju. Jeszcze w 2017 roku:

  • pokażemy koszty obsługi z perspektywy przedsiębiorcy - dla każdego z operatorów osobno;
  • przedstawimy ile można zarobić na współpracy z danym operatorem dzięki udostępnianym przed niego usługom dodatkowym takim jak np. Cashback, doładowania gsm, płatności za rachunki, itp.;
  • podpowiemy jak odpowiednio dobierać kasy fiskalne i terminale płatnicze, aby były to urządzenia dające szerokie możliwości zarabiania na wspomnianych powyżej usługach dodatkowych, a z drugiej strony tanie w zakupie i utrzymaniu oraz wygodne w codziennym użytkowaniu;
  • ułatwimy przedsiębiorcom kontakt z operatorami płatności bezgotówkowych;
  • będziemy cyklicznie publikować wskaźnik Compay Index przedstawiający uśrednione, realne koszty obsługi płatności bezgotówkowych ponoszone przez przedsiębiorców w Polsce, aby rynek uzyskał wiedzę na temat uśrednionego poziomu stawek i ich zmienności w czasie.

 

Dlaczego płatności bezgotówkowe?

  • Biorąc pod uwagę trendy na rynku umożliwienie Klientom płacenia bez gotówki będzie w krótkim czasie koniecznością. W praktyce właściwie już dzisiaj obsługa płatności bezgotówkowych to standard w każdej szanującej się firmie, która planuje się rozwijać. Dotyczy to także tych najmniejszych, nawet jednoosobowych firm. Chcemy ułatwiać przedsiębiorcom wdrożenie takich płatności w ich firmach.
  • W Polsce płatności bezgotówkowe są coraz bardziej popularne zarówno w internecie jak i punktach stacjonarnych - 14 milionów Polaków aktywnie korzysta z bankowości elektronicznej, a w portfelach Polaków znajduje się 36 mln. kart płatniczych. Dla nich wszystkich ważne jest czy podmiot, z którego usług korzystają lub u którego zakupują produkty lub usługi ma terminal POS lub integrację z operatorem płatności w internecie.
  • W roku 2014 weszła w życie Ustawa zmniejszającą stawkę Interchange Fee (czyli opłatę przekazywaną do banku od pojedynczej transakcji bezgotówkowej) do maksymalnego poziomu 0,2-0,3%. Dało to przestrzeń na większą konkurencyjność między operatorami płatności oraz transparentność w informacji o cenach. Z drugiej strony daje to operatorom więcej swobody w zabieganiu o Klientów.=.
  • Banki, organizacje płatnicze, firmy typu fintech wdrażają coraz to nowsze rozwiązania związane  z płatnościami – płatności mobilne, portfele elektroniczne, mPOS-y. Wiedza o sposobach działania tych rozwiązań, ich powszechności, funkcjonalności czy bezpieczeństwie to informacja, którą powinna być łatwo dostępna dla właściciela każdego biznesu, którego działalność wiąże się z przyjmowaniem płatności od klientów detalicznych.
  • Dostęp do wiedzy o płatnościach bezgotówkowych oraz transparentność ofert operatorów to w naszej opinii warunek konieczny do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych.

 

 Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Działamy z perspektywy przedsiębiorcy (merchanta), a więc sklepu lub punktu usługowego, który wybiera lub zmienia operatora płatności. Dlatego zależy nam na tym, aby dostarczyć mu informację pozwalającą na wybór najbardziej efektywnego kosztowo oraz nowoczesnego i wygodnego dla końcowego odbiorcy operatora płatności bezgotówkowych.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą lub zamierzają uruchomić:

  • sklepy internetowe -  chcące wprowadzić płatności bezgotówkowe dla swoich Klientów lub chcące obniżyć koszt obsługi takich transakcji, które już oferują,
  • sklepy stacjonarne - planujące zakupić terminale płatnicze lub zmienić operatora, który rozlicza płatności przez nie zawierane,
  • punkty handlowo–usługowe, np. salony kosmetyczne, fryzjerskie, punkty gastronomiczne, warsztaty, myjnie samochodowe, przedsiębiorcy wykonujący działalność bezpośrednio u klienta itd.,
  • internetowe serwisy usługowe.

 

Rynek płatności bezgotówkowych, oferta operatorów płatności i dostępnych metod, będą rozwijały się coraz szybciej, wypierając powoli płatności gotówkowe. Zamierzamy śledzić te zmiany i tworzyć dla przedsiębiorców narzędzie ułatwiające orientację w tak szybko zmieniających się realiach.

Jako twórcy serwisu COMPAY jesteśmy oczywiście naturalnie otwarci na coraz szerszą współpracę z operatorami płatności bezgotówkowych. Wierzymy, że wspólne działania, szczególnie dotyczące transparentności oferty, przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce i będą korzystne zarówno dla przedsiębiorców jak i operatorów oraz dostawców poszczególnych metod płatniczych.